مصاحبه ها
بازگشت به لیست
مصاحبه خبرگزاری فارس درباره تئاتر ترن

مهراوه شریفی‌نیا: به شهدا می‌گویم «دمتون گرم»
سفیر:  مهراوه شریفی‌نیا بازیگر نمایش «ترن» گفت: من برای شهدا احترام زیادی قائل هستم، شهدا در حق من و امثال من خیلی لطف کردند. به زبان خودمان به آن‌ها می‌گویم «دمتون گرم».

 به گزارش فارس، بعد از مدت‌ها حمیدرضا آذرنگ و نیما دهقان قصد دارند تا نمایش جدیدی با عنوان «ترن» در حوزه دفاع مقدس روی صحنه تئاتر بیاورند.

«مهراوه شریفی‌نیا» بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در این نمایش حضور دارد. 

او در گفت و گو با خبرنگار تئاتر فارس از دوری هفت ساله خود از تئاتر این چنین گفت: بعد از 7 سال به تئاتر بازگشتم، آخرین نمایشی که کار کردم «یک زن یک مرد» به کارگردانی آزیتا حاجیان بود که من در آن نمایش مسئول گروه موسیقی، دستیار یک و برنامه‌ریز بودم؛ آخرین حضورم به عنوان بازیگر نیز در نمایش «گرگ و میش» به کارگردانی آزیتا حاجیان در سال 80 بود.

وی درباره دلیل پذیرفتن حضور در نمایش «ترن» اظهار داشت: من نمایش «خنکای ختم خاطره» نیما دهقان را دیده بودم و سبک کار و نوع نگاه آن‌ها به شهیدان را دوست داشتم. سر سریال «خداحافظ بچه» بودم که آقای دهقان با من تماس گرفت و پیشنهاد حضور در نمایش «ترن» را داد، من هم بدم نمی‌آمد که بعد از مدت‌ها صحنه را تجربه کنم.

 تئاتر یک دوره کارآموزی است/ احساس کردم به تئاتر احتیاج دارم

شریفی‌نیا با اشاره به اینکه متن حمیدرضا آذرنگ و نوع نگاه نیما دهقان به شهیدان را واقعا دوست دارم و فکر می‌کنم تحسین‌برانگیز است، گفت: اصولا ترجیح می‌دهم در تلویزیون هر دو یا سه سال یک بار کار کنم. در حال حاضر 4، 5 فیلم سینمایی آماده اکران نیز دارم. فکر می‌کنم تئاتر یک دوره کارآموزی خیلی خوب است و احساس کردم که احتیاج دارم تا بیایم روح خودم را در تئاتر جلا دهم و کمی یاد بگیرم.

* برای شهدا ارزش زیادی قائلم

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه برای شهدا ارزش زیادی قائل هستم، تصریح کرد: فکر می‌کنم خیلی خوب است که هنوز شهیدان دغدغه ما باشند، زیرا هر چه داریم مدیون آن‌ها هستیم. ما همه می‌دانیم همین که مملکت ما تجزیه نشده و به کشور دیگری اضافه نشده، مدیون شهامت و از‌خود گذشتگی یک سری آدم است. من برای آن آدم‌ها خیلی ارزش قائلم و اعتقاد دارم آن‌ها در حق من و امثال من خیلی لطف کردند که الان در کشور خودم راحت قدم می‌زنم. حالا به اینکه بعد از آن چه اتفاقی افتاد و چه حاشیه‌هایی داشت، کاری ندارم.

* «ترن» با نگاه و زبانی ‌صمیمانه به شهدا می‌پردازد/ شهدا «دمتون گرم»

وی ادامه داد: من برای شهدا احترام زیادی قائل هستم و به زبان خودمان می‌گویم: «دمشون گرم». نمایش «ترن» با زبانی صمیمانه به من اجازه می‌دهد به آن‌ها بگویم «دمتون گرم» و راحت بگوییم دوستتان داریم. نیما دهقان نگاه خوب، درست و صمیمی به این ماجرا دارد و من این نگاه صمیمانه به شهیدان را خیلی دوست دارم و دلیل حضورم همین در این نمایش هم همین است.

©کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به وب سایت رسمی مهراوه شریفی نیا میباشد